Naprzód Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu

Ondřej Koníček | Ciekawostki | Komentarzy: 0 |

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu. Na podstawie najnowszych badań stwierdzono, iż są one tak samo szkodliwe jak papierosy. Dużo osób w związku z tymi wynikami, żąda o obniżenie emisji, które dostają się do powietrza podczas druku laserowego....

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu. Na podstawie najnowszych badań stwierdzono, iż są one tak samo szkodliwe jak papierosy. Dużo osób w związku z tymi wynikami, żąda o obniżenie emisji, które dostają się do powietrza podczas druku laserowego.

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu

Wszyscy urzędnicy, którzy walczyli o zakaz palenia w miejscach publicznych teraz mają nową nocną zmorę. O badania nad szkodliwym wpływem drukarek laserowych zadbał Uniwersytet Technologii Queensland pod przewodnictwem profesora fizyki Lidia Morawska. Tym samym, wywołała wielka sensację. Średnia drukarka laserowa wydala do atmosfery małe cząsteczki, które mogą się czasami osadzać w płucach i wywołać różne problemy z oddychaniem. Zespół testował 62 drukarki laserowe różnej mocy i wielkości. Aż 17 z nich wydalało w nadmiarze emisje.

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu

Cząstki, które dostaja się do atmosfery za pomocą druku, nie były poddane zupełnej analizie chemicznej, ale pewne jest, że są one karcinogenne. Najwięcej emisji wydalały modele firmy HP, a najmniej LaserJet 1320 i 4250. Z drugiej strony, model LaserJet 4050 nie wydalał prawie nic. Testowane były prawie wszystkie główne firmy, które zajmują się produkcja i sprzedażą drukarek.

Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 3

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Drukarki laserowe szkodzą zdrowiu


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.