Naprzód HP Color LaserJet 2840

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet 2840

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Dzisiaj przypatrzymy się, co prawda nie najnowszej, ale bardzo popularnej wielofunkcyjnej stacji Color LaserJet 2840 o niezwykle wysokiej jakości. W czasie, kiedy została wprowadzona rynek, miała tylko jednego konkurenta model Canon ImageClass MF8170c...

Dzisiaj przypatrzymy się, co prawda nie najnowszej, ale bardzo popularnej wielofunkcyjnej stacji Color LaserJet 2840 o niezwykle wysokiej jakości. W czasie, kiedy została wprowadzona rynek, miała tylko jednego konkurenta model Canon ImageClass MF8170c. Obydwa urządzenia oferują podobną jakość druku, lecz HP prześciga Canon w kilku pozostałych funkcjach. HP 2840 pozwoli Ci skanować bezpośrednio do podzielonych elementów w sieci, oferuje pożyteczne wyposażenie jak np. file manager. Co więcej, obsługuje komputery Mac, także każdy może z niego korzystać.

HP Color LaserJet 2840

Jak się można było domyśleć, u urządzeń wielofunkcyjnych, ten model nie jest skrzatem. Jego rozmiary są faktycznie duże: 50 x 93 x 73 cali o wadze całych 35 kg. Jednak nie sprawia większych problemów w przenoszeniu, jedyny problem to znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Panel sterujący obsługuje się bardzo dobrze i przejrzyście. Znajdziesz na nim duży displej LCD, sterownik nawigacyjny dla menu i klawisze dla funkcji druku, skanowania i kopiowania. Na drukarce znajdziesz także slot dla kart pamięciowych, także możesz drukować bez używania komputera. W sumie do zbiornika wejdzie 375 kartek papieru. Urządzenie to jest przeważnie przeznaczone do bardziej wymagających biur.

HP Color LaserJet 2840

HP Color LaserJet 2840 potrafi drukować w kolorze czarnobiałym z szybkością aż 12.06 stron na minutę (ppm), przez co bez problemów pokonuje swojego największego konkurenta Canon (7.74 ppm). Jeśli chodzi o druk tekstu w kolorze i grafiki, to już obydwa urządzenia są takie same. Nawet szybkość kopiowania i skanowania jest niemal taka sama. Co się tyczy jakości druku to, byliśmy bardziej niż zadowoleni. Czarny tekst jest bardzo ciemny i ostry, dzięki czemu jest dobrze czytelny nawet w małych formatach.

HP Color LaserJet 2840

Druk grafiki w kolorze czarnobiałym, także wypadł bardzo dobrze, efekt zawsze zawierał bezlik detali i był bardzo ostry. Jakość tekstu kolorowego jest wspaniała. Jest przyjemna i niemal doskonale czytelna we wszystkich rozmiarach. Tak dobrego druku w kolorze dawno nie widzieliśmy. Ta laserowa wielofunkcyjna stacja nie nadaje się za bardzo do druku kolorowych fotografii, lecz ten model nie jest wyjątkiem. Fotografie były zbyt ciemne i brakowało wielu detali.

HP Color LaserJet 2840

W rezultacie to wielofunkcyjne urządzenie bardzo się nam podoba i znajduje się wśród tych najlepszych. Proponowalibyśmy większy zbiornik na papier, a także lepsza jakość druku kolorowych fotografii. Ale w pozostałych rzeczach urządzenie to wypadło znakomicie.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 7

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu HP Color LaserJet 2840


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.