Naprzód Samsung ML-2851ND

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-2851ND

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Firma Samsung nie jest za bardzo popularna w zakresie drukarek, ale jak już jakąś wyprodukuje w większości jest to znakomite urządzenie, które w niczym nie ustępuje konkurencji. Dzisiaj popatrzymy na czarno-białą drukarkę laserową o nazwie ML-2851ND.

Firma Samsung nie jest za bardzo popularna w zakresie drukarek, ale jak już jakąś wyprodukuje w większości jest to znakomite urządzenie, które w niczym nie ustępuje konkurencji. Dzisiaj popatrzymy na czarno-białą drukarkę laserową o nazwie ML-2851ND.

Samsung ML-2851ND

Jeśli chodzi o wygląd Samsung ML-2851ND nie jest zbyt duża. Nie jest brzydka, ale nie jest też zbyt piękna. Niestety podobnie wygląda większość monochromatycznych laserowych drukarek. Rozmiary urządzenia to 21.1 x 36.3 x 36.8 cm i waga 8.8 kg. Także obsługa drukarki jest bardzo łatwa, tak samo jak wybranie dla niej odpowiedniego miejsca na stole. Panel do obsługi znajduje się w nietradycyjnie, bo na górze, jest on bardzo przejrzysty i dobrze się go obsługuje. Pojemnik mieści 250 kartek, dokupić możesz także jeszcze jeden na kolejne 250 kartek. Byliśmy zadowoleni z obecności automatycznego duplexera, który zapewnie druk obustronny. Z jednym cartridge możesz wydrukować około 2000 kartek, jeśli kupisz większy cartridge, możesz drukować aż 5000 kartek. Zalecana miesięczna liczba wydrukowanych dokumentów wynosi 3000, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na drukarke przeznaczoną do pracy w domu lub małym biurze.

Samsung ML-2851ND

Drukarkę podłączysz do komputera za pomocą kabla USB, który nie jest częścią wyposażenia, także koniecznie musisz go dokupić. Instalacja jest bardzo łatwa i przebiega bez problemów, w systemie operacyjnym Windows XP, jak i nowym Vista. Całkowita instalacja i ustawienie zajmuje około 10 minut. Prędkość druku tekstu wynosi 20.68 stron na minutę (ppm) a druk grafiki czarno-białej jest z prędkością 21.8 ppm. Są to tylko trochę lepsze liczby niż ma konkurencja, np. drukarka Dell 1720dn jest o trochę wolniejsza (13.46 / 21.59 ppm). A teraz trochę o jakości druku. Jeśli chodzi o tekst to jego jakość jest wprost rewelacyjna i w tej kategorii jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza drukarka. Możesz użyć jakiegokolwiek formatu i wielkości, tekst będzie zawsze bardzo dobrze ostry i czytelny. Jakość druku grafiki czarno-białej już nie jest tak dobra, ale nadal jest to bardzo dobry poziom.

Samsung ML-2851ND

Samsung ML-2851ND jest naprawdę ponad przeciętną czarno-białą, laserową drukarką, która głównie wyróżnia się znakomitą jakością druku tekstu oraz rewelacyjną prędkością. Cena wynosi około 700 PLN, co jest w porównaniu z konkurencją bardzo dużo, ale dzięki dobremu wyposażeniu cena jest słuszna.

Samsung ML-2851ND

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Samsung ML-2851ND


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.