Naprzód Samsung CLP-315W

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLP-315W

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Praktycznie wszystkie urządzenia pochodzące od korejskiego producenta Samsung zachwycają swoim stylowym designem. To samo dotyczny kolorowej drukarki CLP-315W. Czy i pod innymi względami będzie równie zachwycająca?

Praktycznie wszystkie urządzenia pochodzące od korejskiego producenta Samsung zachwycają swoim stylowym designem. To samo dotyczny kolorowej drukarki CLP-315W. Czy i pod innymi względami będzie równie zachwycająca? Jeżeli chcecie się o tym przekonać, to zapraszamy do zapoznania się z poniższą recenzją.

Samsung CLP-315W

Jak już napisaliśmy powyżej, drukarka wykonana jest z wysokiej jakości plastików ubranych w elegancki połyskliwy czarny kolor, co nadaje mu ekskluzywności. Byliśmy zadowoleni i z jej rozmiarów 24.4 x 38.9 x 31.2 cm oraz przyjemnej wagi 11 kg, co czyni manipulację z nią bardzo łatwą nawet dla jednego człowieka. Konkurencyjny model Dell 1320c jest prawie dwa razy większy na czym odbija się też jego waga. Panel sterujący jest bardzo prosty, przejrzysty oraz dysponuje diodami LED, które wyświetlają stan drukarki oraz samego druku. Dlatego jeżeli będzie kończył się wam toner lub zablokuje się w drukarce papier od razu się o tym dowiecie. Zasobnik pomieści 150 arkuszy papieru co powinno w zupełności zaspokoić potrzeby domowe. Byliśmy zaskoczeni brakiem przcisku umożliwiającego przerwanie drukowania, dlatego jeżeli zaistnieje potrzeba dokonania takiej operacji, będziecie musieli ją wykonać przez system operacyjny. Drukarka wyposażona jest także w WiFi 802.11b/g, co umożliwia druk bezprzewodowy i jest bardzo wygodne zwłaszcza podczas korzystania w biurze. Sama instalacja i uruchomienie należy do niezmiernie prostych i wystarczy podłączyć ją do prądu, następnie do komputera i włączyć. Samsung CLP-315W komunikuje z większością dostępnych obecnie systemów operacyjnych, takich jak Windowsy Vista, XP, 2000 oraz Linux.

Samsung CLP-315W

Samsung CLP-315W

Drukarka korzysta z oddzielnego tonera, dlatego powinna wystarczyć na ok. 1000 arkuszy papieru. Nakłady na jeden wydruk nie należą do za wysokich, ale niektóre drukarki jak chociażby Dell 1320c są jeszcze bardziej oszczędne. W miesięcznym cyklu jest w stanie wydrukować 20 tysięcy stron, co jest dość mało jeżeli weźmiemy pod uwagę potrzeby średniej wielkości biura. Po przyjrzeniu się szybkości druku byliśmy trochę zawiedzeni, ponieważ większość produktów konkurencji jest na znacznie lepszym poziomie. Wydruk czarno-biały osiągnie w czasie 13.15 stron na minutę (ppm), co jest jeszcze całkiem nieźle, ale już przy druku kolorowym 3.64 ppm jest dość powolne, tak samo jak druk kolorowego tekstów (4.07 ppm). Czarno-biały druk jest na całkiem niezłym poziomie. Tekst jest przejrzysty i czytelny nawet przy wykorzystaniu małego formatu liter, ale jakość kolorowych fotografii i druku jest już średnia. Zdjęcia nie są wystarczająco ostre, a kolory sprawiają wrażenie dość płytkich i wybladłych. Samsung CLP-315W to średnia drukarka laserowa, która bardziej zachwyca swoim designem, całkowitym opracowaniem oraz obecnością WiFi, niż szybkością druku oraz jakością kolorowych wydruków.

Samsung CLP-315W

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 1

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Samsung CLP-315W


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.