Naprzód Epson Stylus Photo TX800FW

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Stylus Photo TX800FW

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Epson Stylus Photo TX800FW to dobra drukarka wielofunkcyjna, która pozytywnie was zaskoczy przede wszystkim jakością i ostrością druku tekstu oraz zdjęć, jak i obecnością dobrego ekranu LCD, który jest bardzo prosty w obsłudze.

Nowa wielofunkcyjna drukarka Epson Stylus Photo TX800FW jest przeznaczona przede wszystkim do korzystania w biurze, czemu odpowiadają jej możliwości i moc. Poradzi sobie z drukiem, kopiowaniem, skanowaniem oraz faksowaniem dokumentów. Również jej wygląd jest bardzo przyjemny dla oka.

Epson Stylus Photo TX800FW

Design należy niewątpliwie do udanych i na pewno od razu zwrócicie uwagę na duży ekran LCD, który ma przekątną 3.5-cala i jest wyposażony w dotykowy interfejs, co zdecydowanie ułatwia ustawianie urządzenia. Można na nim obejrzeć zdjęcia przed drukiem oraz wyświatlane są informacje o ustawieniach. Dwa dodatkowe przyciski znajdujące się z boku ekranu służą do włączenia urządzenia oraz do otwarcia napędu CD/DVD. Oprócz tego istnieje możliwość bezpośredniego druku fotografii z aparatu za pomocą systemu PictBridge lub z karty pamięci. Jak na urządzenie wielofunkcyjne ma bardzo małe rozmiary (18.2 x 41.2 x 35.6 cm) oraz przyjemną wagę 10.8 kg, dlatego manipulacja z nim będzie bardzo prosta i dla jednego człowieka. Jakość wykorzystanego plastiku do jego budowy jest bardzo dobra, ale niestety zasobnik na papier sprawiał wrażenie niezbyt stabilnego. Urządzenie poradzi sobie z formatem papieru (A4, A5, A6, B5, C6, C5, B5), a standardowy zasobnik pomieści 120 arkuszy papieru. Uruchomienie urządzenia jest bardzo proste i zajmie wam tylko chwilkę. Jeżeli chcecie faksować, musicie podłączyć urządzenie do komputera za pomocą portu USB 2.0 (znajdziecie tu także bezprzewodowe WiFi). Ale z tym wyniknął jeden mały problem.

Epson Stylus Photo TX800FW

Epson Stylus Photo TX800FW

Podczas instalowaia komputer kilkakrotnie wyświetlił komunikat o błędzie, przez co instalacja nie przebiegła do końca. Była konieczność restartowania komputera i kolejna próba skonczyła się z takim samym skutkiem. Po kolejnej próbie instalacja wreszcie się udała, ale kiedy chcieliśmy aktualizować program, pojawiła się taka sama sytuacja. Ciężko powiedzieć, co było przyczyną takiej sytuacji, ale było to całkiem nieprzyjemne. Kolejnym problemem który wyniknął już podczas korzystania z urządzenia, był zablokowany papier w mechaniźmie, co niestety staje się dosyć często. Teraz zaprezentujemy lepsze strony urządzenia, do których niewątpliwie należy szybkość druku. W porównianiu do konkurencji, Epson wypada bardzo dobrze. Druk kolorowego tekstu przebiegnie w czasie 6.43 strony na minutę PPM, a druk kolorowych zdjęć przebiegnie w czasie 2.82 PPM. Skanowanie jest na średnim poziomie i w porównianiu z konkurencją nie wypada najlepiej. Za to byliśmy bardzo zadowoleni z jakości druku tekstu, grafik, jak i fotografii. Zarówno czarno-biały jak i kolorowy tekst jest bardzo ostry i wyraźny, nawet przy druku w małym formacie. Jest po prostu idealna do korzystania z niej w biurze. Jakość druku kolorowych fotografii jest świetna, zarówno pod względem nasycenia kolorów, jak i ostrości. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych urządzeń na rynku.

Epson Stylus Photo TX800FW

Epson Stylus Photo TX800FW

Epson Stylus Photo TX800FW to dobra drukarka wielofunkcyjna, która pozytywnie was zaskoczy przede wszystkim jakością i ostrością druku tekstu oraz zdjęć, jak i obecnością dobrego ekranu LCD, który jest bardzo prosty w obsłudze. Nie byliśmy niestety zadowoleni z niestabilnego softwaru, który podczas instalacji stwarzał problemy i urządzenie jest podatne na zablokowanie papieru wewnątrz mechanizmu. Doceniliśmy obecność napędu CD/DVD.

Epson Stylus Photo TX800FW

Epson Stylus Photo TX800FW

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Epson Stylus Photo TX800FW


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.