Naprzód Ricoh GX3050SFN

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh GX3050SFN

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

W dzisiejszej recenzji zaprezentujemy wielofunkcyjną drukarkę Ricoh GX3050SFN, która na pierwszy rzut oka wyglada jak drukarka laserowa a nie tuszowa, którą jest w rzeczywistości. Przyjrzyjmy się jej trochę bliżej.

W dzisiejszej recenzji zaprezentujemy wielofunkcyjną drukarkę Ricoh GX3050SFN, która na pierwszy rzut oka wyglada jak drukarka laserowa a nie tuszowa, którą jest w rzeczywistości. Przyjrzyjmy się jej trochę bliżej.

Ricoh GX3050SFN

Cała stacja jest zaprezentowana w szarym kolorze z czarnym panelem sterującym, co wyglada bardzo stylowo. Materiały, z których została wykonana, są wysokiej jakości i całość sprawia wrażenie wytrwałego i odpornego na urazy. Wielkość jest zbliżona do rozmiarów drukarek laserowych: 6.9 x 17.1 x 19.3 i z waga 52.2 kg, dlatego ze znalezieniem miejsca na stole może być trochę problem. Problem może wyniknąć także podczas próby manipulacji urzadfzeniem przez jednego człowieka, dlatego zawsze lepiej poprosić kogoś do pomocy. Model możecie połączyć z komputerem za pomocą portu Ethernet, co pozwoli na samodzielną jej pracę jako kopiarka i fax. Model wyposażony jest w automatyczny duplex, co wyraźnie ułatwia druk obustronny. Pojemnik pomieści 250 arkuszy papieru. Miesięczny druk powinien wystarczyć na 10 tysięcy wydruków. Panel sterujący jest całkiem skomplikowany. Posiada dużo małych przycisków, dlatego na pewno przed jej włączeniem będzie lepiej zapoznać się z instrukcją obsługi. Bardzo nam się spodobała manipulacja z kolorowymi cartridgami, która przebiega za pomocą przedniego panelu a jest na prawdę łatwa i wymiana go zajmie chwilkę.

Ricoh GX3050SFN

Podłączenie urządzenia nie powinno stanowić najmniejszego problemu i w niczym się nie różni od innych, podobnych urządzeń. Większym problemem będzie znalezienie dla niego miejsca na stole. Jak już się wam to uda, możecie zainstalować cartridge, podłączyć drukarkę do elektryki i napełnić pojemnik papierem. Następnie za pomocą USB możecie podłączyć ją do komputera i rozpocząć instalacje programu, który umieszczony jest na CD, dołączonego do urządzenia Instalacja była prosta i szybka a podczas niej nie wyniknęły żadne problemy. Na CD umieszczone są sterowniki dla systemów operacyjnych Windows 98SE, ME, NT 4.0, 2000, Server 2003, XP, Vista oraz Mac OS 10.3.3. Bardzo nam się spodobała szybkość druku zarówno tekstu, jak i kolorowych fotografii. W porównaniu z innymi drukarkami tuszowymi, Ricoh GX3050SFN jest jedną z najszybszych modeli a szybkością druku przybliża się drukarkom laserowym. Jakość druku jest nieco gorsza niż u drukarek laserowych, ale i tak jest na wysokim poziomie. Jeżeli potrzebujecie drukować tekst o wielkości 10 i mniej, prawdopodobie będziecie całkiem zawiedzieni. Jakość fotografii kolorowych jest już na wyższym poziomie i tylko czasem może zdjęcie wyjść trochę niewyraźne i o niezbyt ostrej kolorystyce.

Ricoh GX3050SFN

Ricoh GX3050SFN

Ricoh GX3050SFN jest całkiem dobrą wielofunkcyjną drukarką, która zadowala przede wszystkim szybkością druku oraz dobrą jego jakością. Znajdziecie tu np. automatyczny duplexer oraz port ethernet. Jakość druku fotografii i tekstu już nie jest tak dobra, ale i tak byliśmy z tego urządzenia zadowoleni.

Ricoh GX3050SFN

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Ricoh GX3050SFN


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.