Naprzód Papier do drukarek o wielokrotnym użytku

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Papier do drukarek o wielokrotnym użytku

Ondřej Koníček | Technologia | Komentarzy: 0 |

Każdego roku europejskie firmy wyrzucają lub recyklingują tysiące ton papieru do drukarek. I właśnie z tego powodu firma Toshiba wynalazła foto papier, na którym można drukować kilkaset razy, nawet 500x...

Każdego roku europejskie firmy wyrzucają lub recyklingują tysiące ton papieru do drukarek. I właśnie z tego powodu firma Toshiba wynalazła foto papier, na którym można drukować kilkaset razy, nawet 500x. Jedyny problem tkwi w tym, że jest to specjalny papier i jego cena też będzie specjalna.

Papier do drukarek o wielokrotnym użytku

Dodatkowo można go używać tylko na specjalnych drukarkach i to jak na razie tylko na modelu Toshiba B-SX8R, która wykorzystuje termalną technologię druku. Papier daje się do zasobnika i jeśli chcesz go znowu wykorzystać, włóż go tam jeszcze raz i papier wyjdzie czysty. Toshiba wierzy, że tym pomysłem zainteresują się głownie firmy, które angażują się w ochronie środowiska. Papier jest już dostępny w sprzedaży w Japonii, a obecnie firma szuka odpowiedniego dystrybutora w Europie.

Papier do drukarek o wielokrotnym użytku

Jedyna rzecz, która ogranicza jego popularność to wysoka cena. Koszt specjalnej drukarki to 5000 funtów (około 23 tysięcy złotych) a cena jednej kartki papieru to 5 funtów (około 23 złotych). Także na taki luksusu będzie mogła sobie pozwolić, tylko naprawdę bogata firma. Drukarka potrafi drukować z szybkością 12 stron na minutę (ppm)

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 1

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Papier do drukarek o wielokrotnym użytku


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.